THERMAL & SPA

AlmiraSpa


Asırlar boyunca insanlara şifa olmuş Bursa Kaplıca sularının iyileştirici gücüne inanılmaktadır. Bu kadim tarihin suya yansımasından yola çıkan Almira Spa; hamam, kaplıca ve termal su geleneğini modern spa konseptiyle birleştirerek misafirlerine ruh ve beden sağlığını tazeleyecekleri özgün bir spa deneyimi sunuyor...


THERMAL

Bursa’da kaplıca asırlara dayanan bir kültür. Doğanın mucizesi olan bu şifalı suyun yüzyıllar boyunca insanları iyileştirdiği biliniyor. 6,5 ph değeri ve içerdiği zengin minerallerle termal su, modern spa uygulamalarına sağlık ve şifa getiriyor. Özellikle: -Bel ve boyun fıtıkları -Eklem rahatsızlıkları -Yumuşak doku hastalıkları -Kireçlenmeler -iltihabi eklem hastalıkları (Romatoit, Artrit, Ankilozan, Spondilit vb...) -Dolaşım ve kalp hastalıkları -Sinir Sistemi hastalıkları -Metabolizma bozuklukları -Kas romatizmaları -Stress Bozukluğu -Spor yaralanmaları
Tesisimizde termal su: Hamamlar, Aile Banyoları ve Thermal Havuzlarda kullanılmaktadır.


HAMAM

Türk Hamamı Osmanlı’dan bugüne ulaşmış en önemli geleneklerden biridir. Tarihi başkent Bursa hamam ve kaplıca kültürünü günümüzde hala yasatan bir şehir. Bursa hamamları, sadece yıkanmaktan öte sağlık, sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.
Tesisimiz içerisinde özel kese alanları yer alan 2 adet hamam ve kişilere özel kullanıma tahsis edilen aile banyoları bulunmaktadır.
Hamamın büyülü atmosferi içerisinde eşsiz bir deneyim yaşamak adına menümüzde bulunan hamam ritüellerinden birini seçmenizi öneririz.


ISLAK ALANLAR

Antik zamanlardan beri iyileştirici gücüne inanılan suyun; tesisimizde farklı sıcaklıklarda, farklı alanlarda, dinlendirici, ferahlatıcı ve arındırıcı özelliğinden yararlanmaktayız.


HAVUZLAR

Kapalı Havuz
Son teknoloji ultraviole filtreleme sistemi ile hijyeni sağlanan havuzumuzda günün yorgunluğunu atarak, keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Termal Havuzlar
Mineralce zengin termal su ve farklı aksiyonlarının yer aldığı jet sistemlerle rahatlatıcı bir spa deneyimi sizi bekliyor.

Jet Pool
30-35 derece sıcaklıktaki su ve havuzun içinde vücudun refleks noktalarını aktive eden su jetleriyle dinamik bir spa deneyimi sunar.

SAUNALAR

Farklı kültürlerin esintilerini taşıyan essiz spa keyfi sunan saunalarımızı deneyimlemelisiniz.

Fin Sauna
Finlandiya kökenli, yüksek sıcaklık, düşük nem oranı ilkesine dayanan sauna türüdür. Kabin sıcaklığı 80-95 derece, nem yüzde 10-15 arasındadır.

Rus Sauna
Kabin sıcaklığının 100- 120 derece, nemin yüzde 25 olduğu yüksek ısılı bir sauna türüdür.

Herbal Sauna
Kabin sıcaklığının 50-70 derece, nemin yüzde 25-40 arasında olduğu taze bitki ve kurutulmuş otların ısıtıcı üzerinde buhurlandırıldığı aromaterapötik bir sauna türüdür.


BUHAR ODASI

Kabin sıcaklığı 45-60° C arasında ve içerideki nem oranı %100’e yakındır.
Zararlı toksinleri vücuttan atımını sağlayarak, cildi temizler, detox etkisi yaratır. Solunum problemlerinizin giderilmesine yardımcı olur.


TUZ ODASI

Haloterapi, iyot solunumu içeren alternatif bir spa uygulamasıdır. Astım, kronik bronşit ve bazı alerjilere iyi geldiğine inanılmaktadır. Aynı zamanda, sigaranın yol açtığı nefes darlığı, öksürük gibi semptomlar hafifletmede, depresyon ve anksiyete tedavisinde kullanılmaktadır.


KAR ÇEŞMESİ

Sauna ve diğer sıcak uygulamalardan sonra vücudu serinletmek ve canlandırmak için kullanılmaktadır.
Dolaşımı arttırarak lenf sistemini harekete geçirir…


MACERA DUŞLARI ****

Dekorasyonu doğal taş görünümlü özel duş kabinleridir. Sauna, diğer sıcak uygulamaları set aralarında şok amacıyla kullanılmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırır, vücuttan toksin atımını destekleyip keyifli vakit geçirmenizi sağlar.


TEPIDERIUM

Ergonomik ısıtmalı taş yataklarının bulunduğu dinlenme alanıdır. Isıtmalı yataklar bağışıklık sistemini güçlendirir. Yatakların sıcaklığı 35-37 °C arasındadır.


HAMAMLAR

Tesisimizde 2 tane hamam ve hamamlarda kese odaları mevcuttur. Bunlardan biri sadece kadınların kullanımı için Ladiespa alanında yer almaktadır.


AİLE BANYOLARI

İçerisindeki özel termal havuz, mini türk hamamı, dinlenme alanı ile ailenizle rahat etmeniz ve birlikte keyifli bir spa deneyimi geçirmeniz için tasarlanmıştır. Termal deneyiminizi arttırmak adına aile banyolarımıza özel hazırlanmış ritüellerimize SPA Menüsünden ulaşabilirsiniz.