Seyahat Bilgileri: COVID-19 Güncellemesi

Değerli Misafirlerimiz ve ortağımız

Öngörülemeyen Covid-19 sebebi ile bir çoğumuz seyahat planlarımızı ve toplantı, eğitim ve özel davet planlarımızı bir süre ertelemek zorunda kaldık. Bu süreçte önceliğimiz değerli misafirlerimizin ve çözüm ortaklarımızın taleplerini karşılamaktır. Almira Hotel Ailesi olarak sizlere sağlıklı yarınlarda iş, tatil ve özel davet planlarınıza eşlik edebilmek için çalışmalarımızı evlerimizden sürdürüyoruz.

Çok yakın zamanda hayatımıza kaldığımız yerden devam ederek güzel anılar biriktirmeye devam edeceğiz.

O güne kadar şimdi evde kal, güvende ol


Bu süreçte de otelimizde sağlıklı bir konaklama, restoran ve toplantı hizmeti sağlamak için gerekli önlemleri aldığımızı paylaşmak isteriz.

En önemli önceliğimiz her zaman olduğu gibi konuklarımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak ve sağlığını korumaktır. Koronavirüs (Covid-19) ile ilgili aldığımız ek tedbirleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Tüm çalışanlarımıza koronavirüs (Covid-19) ile ilgili eğitimler verilmiş, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Resepsiyon ve restoran girişlerimizde, lavabolarımızda tıbbi dezenfektanlar misafirlerimizin kullanımı için sunulmuştur.

Sıkça dokunulan tüm yüzeylerin dezenfektanlarla silinme sayısı ve anti-bakteriyel el dezenfektanlarının kullanımı arttırılmıştır.


GÜNCELLEME:

Dünya Sağlık Örgütü'nü (WHO), Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerini (CDC) ve yerel sağlık kuruluşlarını COVID-19 ile ilgili en son gelişmeler için yakından takip ediyor, sürecin başlangıcından bu yana Sağlık Bakanlığımız prosedürlerini büyük bir titizlik ve hassasiyetle uyguluyoruz.

 • Otel girişimizde misafirlerimizin kullanımı için DEZENFEKTAN bulundurulmaktadır.
 • Otelimiz giriş işlemleri sırasında tüm misafirlerimizden son 24 gün içerisinde “net olarak” hangi ülke ve şehirlerde bulunduklarına dair mini bir ANKET DOLDURMA larını istiyoruz.
 • Konuklarımız ve çalışanlarımız için gerekli tüm tıbbi bakım, DOKTOR ve HEMŞİRE HİZMETİ ile sağlanmaktadır.
 • Tüm çalışanlarımıza koronavirüs (Covid-19) ile ilgili EĞİTİMLER verilmiş, gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır, ulaşımlarının toplu taşıma araçlarıya olmaması sağlanmıştır.
 • MESAFEYİ KORUYORUZ. Çalışanlarımızın, kendileri ve misafirlerimiz ile arasındaki mesafeyi korumalarına dikkat ediyoruz.
 • Konaklayan misafirlerimiz için tüm odalarımızda tek kullanımlık %70 ALKOLLÜ DEZENFEKTAN MENDİLLER bulunmaktadır.
 • Ortak alanlar, tüm yüzeyler ve odalar hava temizliğinde kullanılan OZON CİHAZLARI VE ÖZEL DEZENFEKTANLAR ile dezenfekte edilmektedir.
 • Ozon temizliği yapılan odalarımız 1 GÜN SONRA diğer misafirlerimize verilmektedir.
 • Yiyecek-içecek hizmetimiz eldiven ve maske kullanan servis personelimiz tarafından 08.00-23.00 saatleri arasında sadece odada verilmektedir.
 • Oda temizliği yapan görevlimiz her oda temizliğinden sonra eldivenlerini değiştirmektedir ve maske ile çalışmaktadır.
 • Çarşaf ve havlu gibi tekstil ürünlerimiz 60-90 derecede deterjan ile çamaşır makinesinde yıkanmaktadır.

Tekrar buluşacağımız günler yaklaştı. Birlikte #iyileşeceğiz Birlikte #başaracağız

Dostlarınız ve iş arkadaşlarınız ile birlikte güzel vakit geçireceğiniz anları yaşamak için, şimdi evde kal, güvende ol!

Konuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı büyük önem taşımaktadır. Politikalarımızdaki değişiklikler ve bu zorlu dönemde size yardımcı olmak için neler yaptığımız hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

 

İptal Politikamız:

Değişen pazar koşullarına yanıt olarak Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center, müşterilerimizin bu zorlu zamanlarda esneklik deneyimini sağlamayı taahhüt eder.

Genellikle daha kısıtlayıcı olan ön ödemeli tarifeli rezervasyonlar da dahil olmak üzere gelecekteki herhangi bir varış tarihi için mevcut rezervasyonları olan konuklar için , varıştan 24 saat öncesine kadar ücretsiz olarak değişiklik yapılmasına veya iptal edilmesine izin verilecektir.

Mevcut rezervasyonlarda yapılacak herhangi bir değişikliğin müsaitlik durumuna ve fiyat farklılıklarına tabi olacağını lütfen unutmayın.

Her türlü münferit (geçici) misafir odası rezervasyon ve iptal edilmiş etkinlikler için iadesi işlenecek iptal tarihinden itibaren 60 güne kadar sürebilir. Geri ödeme şekli ve zamanlaması, her otelin bulunduğu geçerli yasalara tabi olabilir.

 


Bursa Almira Hotel’de hayat güvenli ve güzel

Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center; 5 yıldız kategorisinde, Bursa şehir merkezinde, 30 yılı aşkın deneyimi, misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile konuklarını ağırlamaya devam ediyor.


Almira Hotel’de Güvendesiniz

Bursa Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center, Covid-19 salgını sürecinde normalleşmeye geçilmesini takiben, T.C. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve WHO Dünya Sağlık Örgütü yönergeleri ve önlemleri doğrultusunda mevcut standartlarını ve uygulamalarını güncelledi.

Bursa otelleri arasında her zaman yeniliğin öncüsü olan Almira Hotel kalite yönetim sistemi uygulamaları ile yeniden faaliyet vermeye başladı.
Almira Hotel Thermal Spa olarak “Covid-19 sürecini takiben normalleşmeye geçtiğimiz bu süreçte sosyal mesafe kurallarına, sanitasyon ve hijyen kurallarına en uygun şekilde 8 Haziran’da yeniden faaliyete başladık.
Tüm ekibimizle birlikte misafirlerimize, sağlıklı ve steril bir ortamda güvenli hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Hassasiyetimiz Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne ve Royal Cert Belgelendirme Gözetim Hizmetleri A.Ş. tarafından verilen Güvenli Turizm Belgesi ile de tescillenmiştir.”

 


COVID-19 bölgenizde yayılırken, herkesin iç ve dış mekanlarda, eviniz dışındaki kişilerle yakın teması sınırlandırması gerekir. İnsanlar virüsü hasta olduklarını bilmeden yayabileceğinden, belirtileriniz olmasa bile mümkünse diğerlerinden uzak durmak önemlidir. Sosyal mesafe özellikle hastalanma riski yüksek olan insanlar için önemlidir.

Neden sosyal mesafeyi uygulama?
COVID-19 esas olarak uzun süre yakın temasta olan kişiler arasında 2 metre içinde yayılabilir. Hastalık bulaşmış bir kişi öksürdüğü, hapşırdığı, konuştuğunda ağzından veya burnundan damlacıklar, havaya ve yakınlardaki insanların ağızlarına veya burunlarına girebilir. Damlacıklar akciğerlere de solunabilir. Son çalışmalar, enfekte olan ancak semptomları olmayan kişilerin COVID-19'un yayılmasında da rol oynadığını göstermektedir.

Kişi, üzerinde virüs bulunan bir yüzeye veya nesneye ve sonra kendi ağzına, burnuna veya gözlerine dokunarak COVID-19'u alabilmesi mümkündür. COVID-19, güneş ışığı ve nem gibi faktörlere bağlı olarak bir yüzeyde saatlerce veya günlerce yaşayabilir. Sosyal mesafe, enfekte kişilerle ve kontamine yüzeylerle teması sınırlandırmaya yardımcı olur.

Hastalık riski herkes için farklı olsa da, herkes COVID-19'u alıp yayabilir. Herkesin yayılmayı yavaşlatmak ve kendilerini, ailelerini ve toplumlarını korumak konusunda bir rolü vardır.

Sosyal mesafe için ipuçları;
Yaşadığınız yerlerden yetkililerin rehberliğini izleyin.
Markette veya eczanede yiyecek veya ilaç satın almanız gerekiyorsa, diğerlerinden en az 2 metre uzakta kalın.
Örneğin, market gibi, dışarı çıkmak zorunda olduğunuz zaman da dahil olmak üzere, başkalarının etrafındayken ağzınızı ve burnunuzu maske ile koruyun.
Maske taksanız bile, kendiniz ve diğerleri arasında en az 2 metre mesafe olsun.
Bir arkadaşınızın evi, mağazalar veya başka herhangi bir yer gibi özel yerlerde ve kamusal alanlarda büyük ve küçük topluluklardan kaçının. Bu tavsiye, gençler ve yetişkinler de dahil olmak üzere her yaştan insan için geçerlidir. Çocuklar yüz yüze oyun oynamamalıdır. Sosyal uzaklaşma sırasında sosyal bağlantıların korunmasına yardımcı olmak için, okul dışındayken çocukları sağlıklı tutmak için ipuçlarını öğrenin.
Mümkün olduğunca evden çalışın.
Mümkünse, her türlü toplu taşıma veya taksi kullanmaktan kaçının.
Öğrenci veya ebeveynseniz, dijital / uzaktan eğitim seçenekleri hakkında okulunuzla konuşun.
Uzak dururken bağlantıda kalın. Evinizde yaşamayan arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak çok önemlidir. Sosyal medyayı kullanarak arayın, görüntülü sohbet edin veya bağlantıda kalın. Herkes stresli durumlara farklı tepki verir ve kendinizi sevdiğiniz birinden sosyal olarak ayırmak zor olabilir. Stres ve başa çıkma için ipuçlarını okuyun.

 


Koronavirüs hastalığı (COVID-19) gibi solunum virüsleri, virüsü içeren mukus veya damlacıklar gözünüzden, burnunuzdan veya boğazınızdan vücudunuza girdiğinde yayılır. Çoğu zaman, bu sizin ellerinizde olur. Eller, virüsün bir kişiden diğerine yayılmasının en yaygın yollarından biridir.Küresel bir salgın sırasında, bir virüsün yayılmasını önlemenin en ucuz, en kolay ve en önemli yollarından biri, ellerinizi sık sık sabun ve suyla yıkamaktır.
Ellerinizi doğru şekilde nasıl yıkayacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey:

1. Ellerimi düzgün bir şekilde nasıl yıkarım?
Virüsün elinizdeki tüm izlerini ortadan kaldırmak için hızlı bir ovma ve durulama yetmez. Aşağıda etkili el yıkama için adım adım bir süreç bulunmaktadır.
Adım 1: Akan su ile ıslak eller
Adım 2: Islak elleri kaplayacak kadar sabun uygulayın
Adım 3: Ellerin arkası, parmaklar ve tırnakların altı dahil olmak üzere ellerin tüm yüzeylerini en az 20 saniye ovalayın.
Adım 4: Akan su ile iyice durulayın
Adım 5: Ellerinizi temiz bir bezle veya tek kullanımlık havluyla kurulayın

2. Ellerimi ne kadar süre yıkamalıyım?
Ellerinizi en az 20-30 saniye yıkamalısınız.
Aynı şey el dezenfektanı için de geçerlidir: en az% 60 alkol içeren bir dezenfektan kullanın ve tam kapsama sağlamak için elinize en az 20 saniye sürün.

3. Ellerimi ne zaman yıkamalıyım?
COVID-19 önleme bağlamında, aşağıdaki zamanlarda ellerinizi yıkadığınızdan emin olmalısınız:
Burnunuzu üfledikten, öksürdükten veya hapşırdıktan sonra
Toplu taşıma, pazarlar ve ibadet yerleri de dahil olmak üzere bir kamusal alanı ziyaret ettikten sonra
Para dahil ev dışındaki yüzeylere dokunduktan sonra
Hasta bir kişinin bakımı öncesinde, sırasında ve sonrasında
Yemekten önce ve sonra
Genel olarak, aşağıdaki zamanlarda daima ellerinizi yıkamalısınız:
Tuvaleti kullandıktan sonra
Yemekten önce ve sonra
Çöp attıktan sonra
Hayvanlara ve evcil hayvanlara dokunduktan sonra
Bebek bezlerini değiştirdikten veya çocukların tuvaleti kullanmasına yardımcı olduktan sonra
Elleriniz görünür derecede kirli olduğunda

4. Çocuğumun ellerini yıkamasına nasıl yardımcı olabilirim?
Örneğin, çocuklar için el yıkamayı kolaylaştırarak ellerini yıkamasına yardımcı olabilirsiniz, örneğin, bir tabure kurarak suya ve sabuna kendi başlarına ulaşabilirler. Ellerini ovmalarına yardımcı olurken en sevdikleri şarkıları söyleyerek onlar için eğlenceli hale getirebilirsiniz.

5. Ellerimi yıkamak için ılık su kullanmam gerekir mi?
Hayır, ellerinizi yıkamak için herhangi bir sıcaklıkta su kullanabilirsiniz. Soğuk su ve ılık su, sabun kullandığınız sürece mikrop ve virüsleri öldürmede eşit derecede etkilidir!

6. Ellerimi havluyla kurutmam gerekir mi?
Mikroplar ıslak ciltte kuru ciltten daha kolay yayılır, bu nedenle ellerinizi tamamen kurutmak önemli bir adımdır. Kağıt havlular veya temiz bezler mikropları başka yüzeylere yaymadan temizlemenin en etkili yoludur.

7. Hangisi daha iyi: ellerinizi yıkamak veya el dezenfektanı kullanmak?
Genel olarak, doğru şekilde uygulandığında / kullanıldığında, sabun ve su ile el yıkama ve el dezenfektanı çoğu mikrop ve patojeni öldürmede oldukça etkilidir. El dezenfektanı genellikle ev dışında olduğunuzda daha uygundur, ancak acil durum koşullarında bulmak pahalı veya zor olabilir. Ayrıca, alkol bazlı el dezenfektanı koronavirüsü öldürür, ancak her türlü bakteri ve virüsü öldürmez. Örneğin, norovirüs ve rotavirüslere karşı nispeten etkisizdir.

8. Ya sabunum yoksa?
En az yüzde 60 alkol içeren klorlu su veya el dezenfektanı kullanmak, sabun ve akan suyunuz yoksa en iyi ikinci seçenektir. Bunların mevcut olmadığı durumlarda, sabunlu su veya kül kullanmak, etkili olmamakla birlikte bakterilerin giderilmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemler kullanılırsa, el yıkama tesislerine erişiminiz olduğunda ellerinizi mümkün olan en kısa sürede yıkamanız ve bu arada insanlarla ve yüzeylerle temastan kaçınmanız önemlidir.

9. Koronavirüsün yayılmasını durdurmak için başka nasıl yardımcı olabilirim?

Uygun hapşırma ve öksürme görgü kurallarını kullanın: Öksürürken veya hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu esnek bir dirsek veya doku ile örtün, kullanılmış dokuyu hemen atın ve ellerinizi yıkayın.
Yüzünüze dokunmaktan kaçının (ağız, burun, gözler)
Sosyal mesafeyi uygulama: El sıkışmaktan kaçınmak, insanları kucaklamak veya öpmek, yiyecek, mutfak eşyaları, fincan ve havluları paylaşmak
Soğuk algınlığı veya grip benzeri semptomları olan kişilerle yakın temastan kaçının
Sizde veya çocuğunuzda ateş, öksürük veya nefes almada zorluk varsa erken tıbbi yardım alın
Virüsle temas etmiş olabilecek yüzeyleri temizleyin ve genellikle yüzeyleri daha sık temizleyin (özellikle kamusal alanlarda)