THERMAL & SPA

Masajlar


Problemli kas gruplarına konsantre olarak, özel manipülasyonlar ile yapılan tedavi edici bir masajdır. Gerginliği azaltır, ağrı ve sızıları dindirir, sinir sistemini rahatlatır.
Ruhunuzu ve duygularınızı yatıştıran, stresten uzaklaştıran, daha duru ve sakin bir zihin yapısına sahip olmak isteyenlerin tercihi...
Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.
Vücudunuzda bloke olmuş enerji birikimlerinden egzotik yağlarla ısıtılmış taşlar arasında bir gezinti yaparak düşünce gücü, vücut ve ruhunuzu dengeleyecek bir rahatlatma terapisi...
İç huzura kavuşacağınız, cildi besleyen ve canlandıran aromaya sahip sıcak yağların kullanıldığı bu özel masajı denemelisiniz...
Sportif etkinliklerde, etkinlik öncesinde veya sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile yapılan bir masajdır. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve baskı miktarkarının fazla olmasıdır. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır. Süre bölgeye göre değişmektedir.
Aroma terapide olduğu gibi uygulanan rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Daha çok sinir sistemine etki eden masaj maniplasyonlarının yavaş ve fazla baskı uygulamadan yapılan bir masajdır. Günün stresini azaltan uyku öncesinde uygulanması tavsiye edilir. Tüm vücuda uygulanır.
Vücudun enerji yollarını açmak için basınç noktalarını uyararak, enerjinin serbestçe akmasına ve vücudun kendini iyi hissetmesine yardımcı olur. Uygulanan basınç ile kaslardaki stres ve gerginlik rahatlatılır. Genişleyen kan damarları, kan dolaşımının artmasını sağlar. Zihnin sakinleşmesine yardımcı olur. Dejeneratif hastalıkları önler, var olan sorunları hafifletir.
Eş zamanlı 2 pratisyen ile yapılan masajdır. Sultan masajının iki elden daha fazla el ile yapılması her zaman için iki elden daha etkili olmaktadır. Diğer masaj çeşitleri gibi faydalar sağlar fakat gevşeme ve rahatlatma etkisi diğer masajlardan daha çabuktur.
Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Kaslarda oluşan gerginlik giderilir; enerji seviyesi yükselir, dengelenir; tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.
Eski Havaii kültürünün ruhani bir bölümüdür. Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama sağlanır.
Stresi ve gerginliği uzaklaştırmanın en kolay yollarından biri baş derinize uygulayacağınız masajdır.Baş derinizle birlikte şakaklarınıza, ensenize ve kulak arkalarınıza uygulayacağınız masaj olumsuz duygularınızdan arınmanıza, uykunuzun düzene girmesine yardımcı olacaktır. Saç masajı dolaşımı artırıp kasları gevşettiği için migren, tansiyon ve dolaşım bozukluğuna bağlı baş ağrılarını gidermeye yardımcı olur.
Cilde esneklik kazandırır. Metabolizmayı hızlandırır. Her biri ellerle deri üzerine ritmik darbeler vurmaktan ibaret olan bu perküsyon manevraları özellikle zayıf adalelerin uyarılmasında kullanılır. Gevşeme ve rahatlatma sağlar.
Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır.